FAQ

Klienci pytają, my odpowiadamy...
Czy filmowanie dronem z powietrza jest legalne?

Tak, filmowanie i fotografowanie z powietrza dronem jest legalne. Należy mieć jednak na uwadze kilka warunków, których spełnienie zapewnia podjęcie pracy w tym zakresie. Przede wszystkim, aby wykonywać loty inne niż rozrywkowe bądź sportowe konieczne jest posiadanie licencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ponadto trzeba pamiętać o tym, iż przestrzeń powietrzna podzielona jest na różne strefy i aby latać w niektórych miejscach wymagana jest wcześniejsza zgoda Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej lub zarządzającego strefą, w której chcemy latać.

Czy lot dronem jest bezpieczny?

Tak, wszystko w zgodzie z najsurowszymi standardami bezpieczeństwa. Nasze drony wyposażone są w systemy zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podczas lotu. Ponadto każdy nasz pilot posiada specjalne ubezpieczenie OC operatora bezzałogowego statku powietrznego.

Na jakim obszarze świadczycie swoje usługi?

Swoje usługi świadczymy głównie na obszarze województwa Kujawsko-Pomorskiego (Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Włocławek, Rypin, Brodnica, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Chełmża, Kruszwica, Strzelno, Janikowo, Pakość), jednak nic nie stoi na przeszkodzie w podjęciu współpracy w innych regionach Polski. Zachęcamy serdecznie do kontaktu i współpracy 🙂

Ile lata dron na jednej baterii?

Drony, którymi dysponujemy, według specyfikacji producenta, są w stanie unosić się w powietrzu nieprzerwanie przez 23 minuty na jednym pakiecie baterii. W praktyce jednak wszystko uzależnione jest od warunków pogodowych oraz intensywności danego lotu. Zwykle jest to 14-16 minut. Jest to czas w zupełności wystarczający na nagranie bądź sfotografowanie interesującego państwa budynku, ośrodka wypoczynkowego, osiedla czy jakiegoś wydarzenia. Oczywiście dysponujemy większą liczba pakietów, które możemy wykorzystać, aby ten czas wydłużyć 🙂

Jak długo trwa realizacja zlecenia?

Realizacja zlecenia zależy przede wszystkim od rodzaju materiału wideo jaki mamy dostarczyć. W przypadku „surowego materiału” jest to najczęściej następny dzień roboczy po zakończeniu zdjęć. W przypadku postprodukcji nagranego materiału zwykle potrzebujemy około tygodnia na zaprezentowanie naszych zdolności reżyserskich. Na etapie tworzenia projektu zapewniamy ciągłą współpracę i konsultacje. Dokładamy wszelkich starań, aby klient był co najmniej zadowolony z wyników naszych prac.

Co to jest surowy materiał?

Pojęcie surowego materiału oznacza film, który zostanie dostarczony do klienta końcowego bez jakiejkolwiek obróbki. Zarejestrowany zostanie czas od momentu startu drona aż do jego lądowania. Jest to najczęstsza forma wybierana przez klientów. Zajmujemy się również post-produkcją wideo, czyli kolejnym etapem, w którym wybierane są duble, dodawane napisy, przejścia, efekty wizualne i dźwiękowe. Wszystko to w celu przygotowania wersji emisyjnej filmu.

W jaki sposób dostarczacie zarejestrowany materiał?

Zarejestrowany materiał dostarczamy zgodnie z życzeniem klienta. Istnieje możliwość jego przekazania poprzez pendrive, płytę DVD lub poprzez pobranie pliku wideo z naszego serwera FTP.

Czy podczas lotu drona mogę zobaczyć podgląd filmowanego wideo?

Jak najbardziej. Każda nasza platforma korzysta z najnowszej technologii transmisji obrazu Lightbridge, dzięki której jesteśmy w stanie „widzieć oczami drona” obraz w odległości do 2km od miejsca startu.

Masz więcej pytań?

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, bądź potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.